Hovedside    Team Fiskefeber    Ukas Flue    Ukas Bilde    Fluemønstre    Video   Tips Rekorder    Fiskedagbok    Profiler    Webcam    Linker    Områdeguide   Gjestebok

Dato27/04/07- 31/04/07

Sted: Nordover.


Fredag 27.04.07 setter Team fiskefeber turen nordover i norges land på jakt etter storrødingen.
Etter mange timer i bil er vi endelig fremme ved utgangspunktet for turen. Optimismen for turen er enorm, selv om væremeldingen ikke er til vår fordel. Stri nordavind er ikke kjent for å gi det store røyebettet.
Vel fremme er det bare få sekkene på rundt 30 kilo på ryggen, skia på bena og ta fatt på de ca 2,3 knallharde milene innover fjellet mot Røyeparadis.
Da vi omsider kommer frem upå kvelden, er det å sette opp teltet, få seg mat, drikke og legge planene for hvor de første hullene skal borres.
Fredagskvelden prøver vi noen timer fiske, uten resultat.

Lørdag.
Nordavind, tåke, snø og regn.
Klokka er glemt, våkner og ser det er lyst, hvem vet hva klokken er der inne i fjellet, uintresant, rypesteggene vekker oss.
Dagens fangst, 1 røye på 1 kg og ei på 1,4 kg

Søndag
Nordavind, tåke, snø og regn
Dagens Fangst, 3 røyer på 1,4 kg og mista ei som sleit snøret.

Mandag
Nordavind, tåke, snø og regn
Dagens fangst: 3 stk ørretter, snitt 1 kg og 3 STORE RØYER(1,4kg/2,2kg/2,5kg)

Tirsdag
Nordavind, tåke, snø og regn.
Dagens fangst: Røyer 3 stk på 1,4 kg samt mistet 2 store fisker.

Planen var at vi egentlig skulle være til Fredag, men pga ett jævla drittvær fra tidlig morgen til seine kvelden, begynte vi å bli mettet.
Fisk hadde vi fått mer enn nok av og vi hadde ikke klart å hverken spise eller bære med oss mere fisk hjem.

Bildene klare ikke å gjengi hvor enorm K-Faktor disse fiskene har.
Den er brei over ryggen som en mellomlaks.

John og Formann ønsker alle Røyefiskere en fin sommer og masse fine stunder på isfrie vann.
Nå tar vi frem fluestanga og håper på å lure en GROM ørret eller ei SYK sommer røye på fluestanga i påventa av GUTTETUR 2008

Med totalt 7 av fiskene.( 5 stk på 1,4 kg og 2 GROMME OVER DEN MAGISKE 2 KILOS GRENSA, samt mistet en stor som sleit sena,

er årets RØYEKONGE 2007 kåret.

RØYEKONGEN 2007 FORMANN icon_biggrin.gif